Choď na obsah Choď na menu
 


O Vanesse Hudgens

29. 12. 2007

VANESSA HUDGENS

 

 

Obrázok

 

Celým menom Vanessa Anne Hudgens sa narodila 14. 12. 1988 v meste Salinas v Californii. Priatelia ju volajú Van, V, Vanney, Nessa alebo Baby V. Narodila sa v znamení strelca. Je čínsko - filipínskej (po matke) a írsko – americko - indiánskej národnosti (po otcovi). Meria iba 1,64 m. Páči sa jej červená farba, jej najobľúbenejší hudobný žáner je rock a medzi obľúbené jedlá patrí sushi a čokoláda. Z ročných období má najradšej leto. Je dobrá priateľka s Ashley Tisdale a Miley Cyrus (Hannah Montana). Rada nakupuje a pozerá horory. Je herečkou a speváčkou, no popritom stíha aj tancovať. Páči sa jej módny vkus Victorii Beckham.

Jej najneobľúbenejší predmet bol dejepis. Do školy chodila iba po 7.ročník, odvtedy sa vzdelávala doma.

Páči sa jej pesnička od Fergie Glamorous. Má rada Christinu Aguileru a Celine Dion.

Je alergická na korenie a nemôže šepkať.

Ročne zarobí priemerne 2 milióny dolárov a je na 7. priečke rebríčka najlepšie zarábajúcich hviezd. Je hrdá na svojich rodičov, pretože, ako sama vraví, ju „dobre vychovali“.

Vanessina mama sa volá Gina Hudgens a otec Greg Hudgens. Okrem Vanessy majú ešte jednu dcéru, Stellu Teodoru, ktorá sa narodila 15. 11. 1995.

Vanessina sestra je tiež herečka a robí modelku od svojich 4 rokov.

Van nerada hovorí o svojom súkromí a nechce vyrábať škandály ako Paris Hilton alebo Lindsay Lohan.

Účinkovala v divadelných hrách - Evita, Carousel, The Wizard of Oz, The King & I, The Music Man, Cinderella, Damn Yankees, Among others.

Najväčší úspech zožala až vo Disneyho filme High schol musical, v roku 2006. Na konkurze zaspievala pieseň Angels od Jessicy Simpson (počúvajte TU). Konkurz vyhrala a na natáčaní filmu sa spoznala s jej terajším priateľom Zacom Efronom.

Vanessa pred ľuďmi vystupovala už ako 8-ročná. Začínala reklamami. V roku 2003 dostala úlohu Noel vo filme Thirteen (Trinásť). V lete roku 2004 si zahrala Tintin vo filme Thunderbirds. Vystupovala v rôznych show a seriáloch, napr. Quintuplets, Drake & Josh alebo The Suite Life of Zack and Cody.

Potom dostala ponuku na nahranie vlastného CD, čo Vanessa okamžite prijala. Album vyšiel v septembri roku 2006 a má názov V. Nahrala ho v Hollywood records. Album obsahuje pop, rock a R&B. (Môžete si ho TU kúpiť). Pilotné singly k tomuto albumu sú Come back to meSay OK. Pesničky Let Go a Let´s Dance boli použité do reklamy pre ABC a pieseň Let´s dance sa objavila v show Dancing with the stars.

17. augusta bola premiéra HSM2, ktorú si pozrelo 17 miliónov ľudí.

Stále nie je isté, či bude Vanessa hrať aj v HSM3 kvôli nahým fotkám, ktoré sa začiatkom septembra 2007 dostali na internet. Ako už odznelo na veľa stránkach, Vanessa ľutuje, že ich vôbec urobila.

Nezostáva nám nič iné iba dúfať.

 

 

 

PIKOŠKY:

 

Vanessa je jediná, kto má na soundtracku HSM1 sólovú pieseň.

Keby mohla Vanessa založiť nejaký školský predmet, bolo by to Dramatické umenie.

Najzvláštnejšie pre ňu bolo, keď prišlo malé dievčatko k nej do telocvične a začalo dvíhať ťažké závažia, aby mohlo byť pri nej.

Vanessa nie je príbuzná s Vanessou Anette Hudgens.

Pri natáčaní (ak som správne preložila) videoklipu k piesni Everyday bol pre ňu trapas, keď jej kvôli vetru vyleteli šaty nahor a všetci videli jej spodnú bielizeň.

Najväčší vyrábači problémov (ako ich označil MK) boli podľa Vanessy z chlapcov Zac a Chris (Zeke) a z dievčat ona a Ashley.

Je úplný opak Gabrielly z HSM.

Keď jej priatelia nemohli ísť na kasting HSM, povedali Vanesse, aby šla namiesto nich. (A my sme im za to vďační:)

Jej obľúbená scéna z HSM1 je pieseň We´re all in this together, kde všetci tancujú a spievajú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ahoj vaneso

(asheli , 14. 3. 2009 18:38)

ahoj vaneso jak je mam temoc rada mas kluka odepis jo nebo ne hahojasheli mam te moc rada

vaneso a šarpej

(simona, 14. 3. 2009 14:43)

libi semi ta skupina a takovi filmy sem ešte ne videla tosou super

krasny pozdrav z liberce od kristynky

(bedul.skal@seznam.cz, 20. 2. 2009 21:11)

ahoj vanneso hudgens si hezká a rada poslouchám tvoje písničky chodim do druhe třidy a nenechám si ujít žádny tvuj film ani koncert na dvd ahoj a s pozdravem kristýnka skalická

pozdrav z liberce

(kristýna, 20. 2. 2009 21:01)

ahoj vnneso si heská

vanessa hudgens

(saška, 16. 2. 2009 21:51)

ahoj Vanessa pekne spievaš, a mojej kámoške Simonke sa veľmi páčiš tak ťa prosim napíš jej na sisulah2o@centrum.sk pa pa

my friend Vaness

(Ashley, 10. 2. 2009 19:41)

van is my best-friend.it"cool van.cmaK

almanya

(selim, 18. 1. 2009 7:51)

ich libı dich wanesa hacıns dayn alperen

Vanesa Hacins

(Kristinka , 20. 12. 2008 22:03)

Paci sa mi ako hra a ako spieva

Vanessa

(Jarus636, 26. 11. 2008 17:08)

no taQ je coolowa spewacka a pekna babenqa